A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Косівський ліцей №1 імені Ярослава Мудрого Косівської районної ради Івано-Франківської області

Виховна година "Крути у наших серцях "

Дата: 29.01.2021 22:08
Кількість переглядів: 22

Для учнів 5-В класу було проведено виховну годину до історичної події "Бій під Крутами". Учні намалювали плакат де був зображений солдат з крилами, що символізує молодих курсантів, які загинули під Крутами захищаючи свою Батьківщину.

Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути. Одночасно з ним у Києві розпочалося третє більшовицьке повстання яке змусило у вирішальний момент розвернути підкріплення, направлене на цей напрямок, на його придушення.Українське військове командування очікувало основний наступ більшовиків не з напрямку Бахмача, а з полтавського напрямку, тому саме туди скерувало свіжі та найбільш боєздатні підрозділи чисельнітю 500 вояків, а натомість до ст. Крути відправлено 300 виснажених юнаків 1-ї Української військової школи.Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків , що загалом нараховував близько 500—600 вояків.

Бій під Крутами був успішним для оборонців української державності — наказ командування було виконано, стрімкий наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. Агресор мусив підтягнути нові сили, відремонтувати підірвані й поруйновані мости та залізничні колії, і лише після цього продовжувати свій наступ на Київ, не так залізничним шляхом, як на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір який врятував молоду українську державність.

Ми про вас будемо завжди пам'ятати наші захисники.....


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора