A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Косівський ліцей №1 імені Ярослава Мудрого Косівської районної ради Івано-Франківської області

Історія закладу

Історія школи

Перша школа в Косові з’явилася в 1821 р. і називалася народною. У 1860 р. школа стала трикласною, а в 80-х роках ХІХ ст. -шестикласною. На початку ХХ ст. в Косові вже існувало дві школи – чоловіча й жіноча, обидві п’ятикласні. Навчання в них проводилося українською мовою.

З приходом польської влади ( 1920-1939 рр.) школи в містечку стали семикласними. Навчання проводилося тільки польською мовою.

Після розпаду Польщі почала діяти перша українська гімназія в Косові, проте проіснувала вона лише кілька місяців.

На початку 1940 року шкільна система зазнала значних змін, а саме: було запроваджено радянську десятикласну систему. Тому, в місті було створено дві середні школи: СШ №1 у центрі міста та СШ №2 на Москалівці.

За часів німецької окупації десятирічки в Косові закрили, натомість діяла лише одна семирічна школа.

Із 1946 року тривалий час директором школи був Іван Михайлович Михайлюк, який мав великий авторитет як учитель та керівник освіти в районі і був удостоєний звання «Заслужений вчитель школи УРСР».

У 1959р. середня школа перейшла в новозбудоване приміщення неподалік районного Будинку культури.

Протягом двадцяти чотирьох років школу очолював Ярослав Васильович Гушман. Саме за період його керівництва було збудоване теперішнє приміщення школи та створена сучасна навчально-матеріальна база.

У 1975р. школа перейшла в нове приміщення і отримала назву Косівська середня школа № 1.

Мережа шкіл на 1994 рік така: середня школа №1 (директор Я. Гушман) у типовому приміщенні (1975 р.), 55 учителів, 710 учнів.

Найдосвідченіші вчителі М.Голодинська, Л.Джанджалас, В.Стринадюк, Г.Тимченко. 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора